Aktuality

Přelouč - očkování bez registrace a rezervace 5.8. - 6.8.2021
28.07.2021

Informace pro zájemce o očkování bez registrace a rezervace
Ve dnech 5.8. a 6.8.2021 bude v Přelouči na parkovišti u sportovní haly (ulice Za Fontánou) přistaven očkovací kamion. V obou dnech v čase od 9:00 hod. do 21:00 hod. se mohou přijít naočkovat bez předchozí registrace všichni, kteří mají o očkování zájem. Očkovat se bude dle výběru buď jednodávkovou látkou od firmy Johnson, nebo dvoudávkovou látkou od Pfizer BioNtech. Pro ty, kteří si zvolí dvoudávkovou očkovací látku, bude očkovací kamion přistaven za 3 týdny na stejném místě. Sebou nutno vzít pouze občanský průkaz a kartičku pojišťovny.

ZD Chýšť - zrušení výdejního dnena obilí v srpnu 2021
27.07.2021

ZD Chýšť oznamuje,
že z důvodu probíhajících žní je v srpnu zrušen výdejní den na obilí.

Od září budou výdejní dny opět pravidelně každou 1. středu v měsíci.
tel.: 466 946 133, 702 153 861

Informace - očkování o prázdninách v Pardubickém kraji
08.07.2021

Informace k očkování o prázdninách od náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaely Matouškové:

V Pardubickém kraji se chystá útlum v očkovacích centrech. Budeme však připraveni kdykoliv znovu zvednout jejich kapacitu.

V polovině července bude v Pardubickém kraji docházet k postupnému utlumování provozu našich krajských očkovacích center. Státní strategie nám předepisuje zajistit aplikaci 1290 dávek denně. Přesto jsme na základě aktualizované krajské strategie očkování připraveni očkovat 2 000 aplikací za den včetně zhruba 500 dávek aplikovaných v ordinacích všeobecných praktických lékařů.

Počet očkovaných je závislý jak na počtu vakcín, které do Pardubického kraje přijdou, tak na zájmu o očkování. V červenci obdržíme polovinu očkovacích dávek než v předchozím měsíci a zájem veřejnosti o očkování je rovněž menší. Přisuzujeme to prázdninám a tedy trávení dovolené potenciálních zájemců o očkování.

V našem kraji bude probíhat očkování prvních i druhých dávek ve všech pěti nemocnicích Pardubického kraje, dále pak v Rehabilitačním ústavu v Brandýse nad Orlicí, v Odborném léčebném ústavu v Jevíčku, v LDN Rybitví, v Hlinsku, na poliklinice KOLF v Pardubicích a u MUDr. Svobody v Seči. Všechna další očkovací místa budou uzavřena pro první dávky a bude zde docházet pouze k očkování druhých dávek. Až na očkovací místa provozovaná soukromými společnostmi budou všechna ostatní připravena na okamžité otevření do 72 hodin v případě potřeby.

Do sálu Jana Kašpara mohou přijít občané, kteří byli očkováni vakcínou od Astra Zeneca u svého praktického lékaře a ten již druhou dávkou neočkuje, protože buď již ukončil očkování, nebo má dovolenou. Druhou dávku jim zabezpečíme zde. Zároveň jak v sále Jana Kašpara, tak i v našich čtyřech nemocnicích, očkujeme děti od 12 do 15 let. Děti budou od příštího týdne očkovány pouze v nemocnicích a v sále Jana Kašpara, neboť je nutností přítomnost pediatra. Očkované děti musí být přihlášeny přes virtuální očkovací místo a k očkování se dostaví za přítomnosti jednoho z rodičů.

Pro počáteční velký zájem o očkování dětí jsme v sále Jana Kašpara v Pardubicích otevřeli volná místa i na čtvrtek a pátek tohoto týdne a od příštího týdne zde budeme děti očkovat každý čtvrtek, v Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici každé pondělí, ve Svitavské nemocnici vždy v pondělí a ve středu, a v Litomyšli vždy v pondělky a úterky. V případě přihlášení většího množství dětí jsme schopni přidat další dny pro očkování.

V sále Jana Kašpara probíhá i nadále očkování samoplátců.

Michaela Matoušková
náměstkyně hejtmana PK pro zdravotnictví

 
Prohlášení o přístupnosti Obce Vyšehněvice

Obec Vyšehněvice • Wess-Design created