Obec leží na mírně vyvýšeném místě s nadmořskou výškou 257 m. Právě od slov Výšina -Vyšenov-Vyšenovice je odvozeno jméno obce.
Plocha katastrálního území obce je 419,66 hektarů.
Po většině rovinatá krajina s čistým ovzduším vybízí k pěším procházkám a odpočinkovým výletům na kole. Proto je také obec napojena na síť cyklotras propojující široké okolí obcí a zajímavá místa. Za koupáním lze vyrazit na písák do nedalekých Mělic nebo Hrádku.
*
Nejstarší záznamy o obci jsou ze 14.století, kdy na místech dnešních domů čp. 4 a čp.32 stávala tvrz. Ještě v 18. století byly čitelné zbytky hradeb. Nalezeny zde byly mince, hrnce, zbraně, zlaté knoflíky a kachle s obrazy svatých. Nejstaršími držiteli byli bratři Mareš a Jan z Vyšeňovic, kteří roku 1403 založili kaplanství Bělské.. Střídání majitelů završil Jan z Pernštejna roku 1538, od roku 1558 byla již tvrz pustá.
V roce 1904 vystavěla utvořená společnost rolníků lihovar, který napomohl rozkvětu obce. V současné době je lihovar mimo provoz.
Na křižovatce ve směru na Vlčí Habřinu vedle sebe stojí zvonička a opravený kamenný křížek s deskou věnovanou obětem 1. světové války.
V obci byl vybudován plynovod, vodovod a kanalizace. Splašky se čistí v biologické čistírně odpadních vod. Ke spokojenosti občanů slouží prodejna smíšeného zboží, obecní hostinec s venkovním posezením a služby místních živnostníků jako zahradnictví, autoopravna, zámečnictví, výroba reklamy.
*
Obec vlastní hostinec se sálem, kde se pořádají různé kulturní akce. Již v lednu začíná maškarní bál Rohovládova Bělá, poté pokračuje hasičský ples vyšehněvických a poté bělských hasičů, na němž se schází i tanečníci ze sousedních obcí. Pro místní děti a děti z okolí je pořádán úspěšný dětský maškarní karneval.
Naši senioři si oblíbili tradiční podzimní setkání se zástupci obecního úřadu ve vyzdobeném přísálí hostince.
Zástupci obecního úřadu chodí gratulovat občanům k jejich životním jubileím.
Nově narozené občánky starostka slavnostně vítá každým rokem v přísálí hostince.
Již několik let se v únoru schází příznivci ping pongu, aby poměřili mezi sebou síly.
Obec má své MDŽ, což znamená Muži Děkují Ženám. Pro ženy je Kulturní komisí připraven nevšední kulturní pořad.
30. dubna se pravidelně na místním kopečku Kozinec schází malí, velcí a dospělí na „pálení čarodějnic“ spojené s klasickým opékáním buřtů. První sobota v září zase připadá na poprázdninový dětský den. Na hřišti jsou pro děti připraveny různé zajímavé soutěže včetně jízdy po obci kočárem s koňským spřežením. V obci působí místní SDH.
V roce 2015 se v obci poprvé konala Vyšehněvická pouť. Od té doby se tato pouť koná v obci každým rokem a to v měsíci červnu.
Občané se v letním období scházejí na vynikajícím grilování prasátka ve svém obecním hostinci.
Tradicí se již také staly Kulinářské soutěže s vyhlašovaným soutěžním pokrmem. Občané se již mnoho let také pravidelně scházejí na Adventním rozsvícením vánočního stromu u Křížku.